Zarząd Fundacji
Anna Cieplak
Prezeska Zarządu
Pisarka, animatorka kultury, pedagożka, scenarzystka. Pracowała jako specjalistka ds. projektów społecznych, inicjatorka Szkoły Reportażu dla Młodzieży im. Lidii Ostałowskiej. W latach 2009-2018 koordynowała projekty kulturalne, edukacyjne i badawcze w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Autorka powieści m.in. Ma być czysto, Rozpływaj się i Ciało huty. Laureatka Nagrody Conrada, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, Nagrody-Stypendium im. Albrechta Lemppa, dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Członkini grupy Każda Jest Ważna, nauczycielka akademicka na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Michał Krzykawski
Wiceprezes Zarządu
Filozof, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie kieruje Centrum Badań Krytycznych nad Technologiami . Autor i współautor wielu prac z zakresu współczesnej filozofii francuskiej, filozofii techniki i filozofii społecznej, a także prac międzydziedzinowych: Konieczna bifurkacja. „Nie ma alternatywy” (pod redakcją Bernarda Stieglera i Kolektywu Internacja) i Gospodarka i entropia. Jak wyjść polikryzysu? (praca współredagowana z Jerzym Hausnerem).
Rada Fundacji
Justyna Suchecka-Jadczak
Przewodnicząca Rady
Dziennikarka edukacyjna, pisarka, przyjaciółka młodzieży i sojuszniczka nauczycieli. Laureatka Nagrody im. Prof. Ryszarda Czerneckiego i Grand Press. Autorka książek Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze, Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat i Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie.
Adrian Chorębała
Członek Rady Fundacji
Kurator, menedżer Galerii ASP w Katowicach „Rondo Sztuki”, organizator wystaw muzycznych i wydarzeń kulturalnych, animator oddolnych spotkań literackich na Górnym Śląsku.
Karolina Lebek
Członkini Rady Fundacji
Anglistka, literaturoznawczyni i wykładowczyni na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Czyta weird fiction i prace teoretyczne z zakresu energy humanities.
Katarzyna Janota
Członkini Rady Fundacji
Projektantka, wykładowczyni, współzałożycielka Grupy Roboczej. Pracuje z dużymi i małymi organizacjami z różnych branż. Wykłada na WSE i AGH w Krakowie oraz SWPS w Katowicach i Sopocie. Zainteresowania: literatura eksperymentalna, life-centered design, cyfrowe ekologie.
Przemysław Wielgosz
Członek Rady Fundacji
Dziennikarz, publicysta, redaktor naczelny polskiego wydania miesięcznika „Le Monde diplomatique”, kurator cykli dyskursywnych i redaktor serii wydawniczej Ludowa historia Polski. Autor książek, w tym Witajcie w cięższych czasach i Gry w rasy, za którą otrzymał nominację do Nagrody Literackiej „Nike”.